Gdzie pije się najwięcej whisky?

Początki whisky sięgają wczesnego średniowiecza, a trunek ten od setek lat cieszy się niesłabnącą popularnością w krajach anglosaskich. W XX wieku w tym alkoholu rozsmakowali się także mieszkańcy niektórych krajów wschodniej Azji. Od dawna whisky zyskuje na popularności w centralnej Europie, a ostatnio także i w Polsce. Gdzie więc ludzie najchętniej sięgają po whisky?

W jakich krajach pije się whisky?

W ostatnich latach whisky opanowała praktycznie cały świat. Pije się ją w USA, Japonii, na Wyspach Brytyjskich, w Niemczech, Francji, a także i w Chinach, czy też Brazylii. Wiele statystyk pokazuje zaś, że w XXI zarówno światowa produkcja, jak i spożycie whisky systematycznie rośnie. Rosnąca popularność tego alkoholu sprawia, że jest on nabywany nie tylko w celach spożycia, ale coraz częściej traktuje się go jako inwestycje. Dość często okazują to bardzo udane inwestycje przynoszące spore zyski.

Statystyki ukazują, że obecnie największe rynki whisky to Stany Zjednoczone oraz Francja. W Europie po ten alkohol często sięgają także Niemcy i Hiszpanie. Pod względem dynamiki wzrostu konsumpcji tego trunku bardzo wysoko w rankingach znajduje się Polska. Wielu ludzi przewiduje, że popularność whisky w kraju nad Wisłą będzie rosła jeszcze szybciej.