Czym jest bledned whisky?

„Nigdy nie mieszaj różnych rodzaj alkoholi” – taką radę chyba każdy słyszał przynajmniej raz w życiu. Co ciekawe, sami twórcy whisky często je jednak mieszają. Bledned whisky, czyli mieszanka whisky, a czasem także i innych rodzajów alkoholu jest powszechnie spożywana na całym świecie.

Dlaczego jednak miesza się whisky?

Jak powstaje blended whisky?

Samo stworzenie mieszanej whisky nie jest niczym trudnym. Po prostu wystarczy wymieszać kilka jej rodzajów albo też połączyć whisky z innym napojem spirytusowym. Po takim wymieszaniu powstaje oczywiście trunek łączący w sobie smak różnych alkoholi.

Whisky miesza się zaś z kilku powodów. Po pierwsze dzięki temu można uzyskać bardziej przewidywany smak. Poszczególne partie tej samej whisky mogą się bowiem od siebie znacznie różnić. Wymieszanie zmniejsza zaś takie ryzyko.

Mieszając whisky, można także stworzyć alkohol o zupełnie nowym smaku. Przede wszystkim jednak mieszana whisky często powoduje, że przy zachowaniu dobrej jakości można obniżyć koszty produkcji, a więc i cenę. Z powodu mieszania różnych trunków na etykietach takich alkoholi często brakuje informacji na temat ich wieku.

To właśnie z powodów finansowych mieszanki whisky są tak popularne na całym świecie. Smakosze zwykle wolą jednak wydać więcej pieniędzy i nabyć whisky stworzoną wyłącznie na bazie jednego gatunku.